Vuosijuhlailmoittautuminen auki 15.9. asti!

Syksyn kohokohta, TOSYn 45-vuotisjuhla, lähenee! Alla kutsu, joka sisältää myös ilmoittautumisohjeet!

Kutsu

Meillä on ilo kutsua Teidät Turun opiskelijoiden sosialidemokraattinen yhdistys – TOSY ry:n vuosijuhlaan Kupittaan paviljonkiin (Pyhän Henrikin aukio, Kupittaan puisto) 4.10.2014 klo 18.00.

Juhlistamme yhdistyksemme 45-vuotista taivalta lämminhenkisessä toveriseurassa hyvästä ruoasta, TOSY-muistelmista ja yhteislaulusta nauttien.

Illalliskorttien hinnat ovat:

–          illalliskortti (alkoholiton): 50 euroa

–          illalliskortti: 55 euroa

–          illalliskortti (kannatushinta): 65 euroa tai valitsemanne summa

Ilmoittauduttehan juhlaan viimeistään 15.9.2014 mennessä osoitteeseen annemari.hannula@gmail.com. Mainitsettehan ilmoittautumisen yhteydessä mahdolliset erityisruokavalionne ja sen, minkä illalliskortin valitsette. Mainitkaa myös, mikäli haluatte pitää juhlassa edustamanne yhdistyksen tai yhteisön virallisen tervehdyksen.

Mikäli mahdollista, pyydämme Teitä välittämään tiedon tästä kutsusta kanssanne samaan aikaan TOSYssa tai TOSYa edeltäneessä ASYssa toimineille henkilöille, sillä toivomme kutsun tavoittavan mahdollisimman monta yhdistyksemme entistä ja nykyistä jäsentä.

Pukeutumisohje: tumma puku

Olkaa sydämellisesti tervetulleita,

Turun opiskelijoiden sosialidemokraattinen yhdistys – TOSY ry:n johtokunta